RSS - otworzy się w nowym oknie
MOPS Pułtusk - strona główna Ogólnopolski Biuletyn Informacji Publicznej
To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 07.07.2016 z powodu:
Nieaktualne ogłoszenie

Seniorzy mają głos

07.09.2015

Rusza wsparcie dla aktywnych osób starszych z Pułtuska. Cykl bezpłatnych szkoleń, spotkań i wizyta studyjna pomogą 15 seniorkom i seniorom wzmocnić się i zdobyć nowe kompetencje. Dzięki nim będą skuteczniej reprezentować interesy swojego środowiska przed władzami samorządowymi.
Projekt ,,Seniorzy mają głos” organizuje Fundacja Przasnyska przy pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku. Od września do grudnia przeprowadzą wspólnie kilkanaście szkoleń i spotkań dla osób po sześćdziesiątce na temat rozwoju osobistego, aktywności społecznej, współpracy mieszkańców z władzami lokalnymi i udziału obywateli w wypracowywaniu decyzji dotyczących spraw publicznych. Szkolić będą trenerzy związani ze znanymi organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacja Batorego, Stowarzyszeniem BORIS czy Elbląskim Stowarzyszeniem Wspierania inicjatyw Pozarządowych. Przedsięwzięcie finansowane jest z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS 2014-2020.

Spotkanie inauguracyjne projektu odbyło się 4 września w Urzędzie Miasta, w którym uczestniczył i zabrał głos Burmistrz Miasta Pułtusk Pan Krzysztof Nuszkiewicz, członkowie Klubu Srebrnego Wieku, przedstawiciele Fundacji Przasnyskiej oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku.
O aktywności osób starszych w Pułtusku świadczy działalność istniejącego od kilkunastu lat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Klubu Srebrnego Wieku. Według Magdaleny Stefańskiej z Fundacji Przasnyskiej wspieranie rozwoju takich grup jest ważne, ponieważ starsi stanowią coraz większą część społeczeństwa. - Realizacja ich potrzeb staje się istotnym zadaniem i wyzwaniem dla samorządów. Bez udziału i zaangażowania osób starszych władzom lokalnym czasami trudno projektować odpowiednie rozwiązania problemów seniorek i seniorów. - mówi Magdalena Stefańska i dodaje: Z drugiej strony bywa tak, że osoby starsze nie zdają sobie sprawy z oferty i wsparcia, które już są dostępne w ich miejscowościach. Rozpoczęte działania mają na celu to zmienić

Zdjęcia ze spotkania

Opublikował: Daniel Laskowski
Publikacja dnia: 07.09.2015

Dokument oglądany razy: 955
« inne aktualności