RSS - otworzy się w nowym oknie
MOPS Pułtusk - strona główna Ogólnopolski Biuletyn Informacji Publicznej
To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 13.09.2013 z powodu:
nie aktualność

Pułtuska Gala Seniora

25.01.2012

Kraje Unii Europejskiej ustanowiły rok 2012 Rokiem Aktywności Osób Starszych
i Solidarności Międzypokoleniowej.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pułtusku już od 10 lat promuje aktywność osób starszych, powołując i prowadząc Klub Srebrnego Wieku, którego opiekunem jest Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Agata Kołakowska.
Szczególnym uhonorowaniem ludzi starszych oraz przykładem solidarności międzypokoleniowej była trwająca w dniach 20-21 stycznia 2012r. „Pułtuska Gala Seniora”
Organizatorami Gali byli Burmistrz Miasta Pułtusk Pan Wojciech Dębski i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku Pani Agata Kołakowska.
„Pułtuska Gala Seniora” składała się z dwóch dni 20 stycznia 2012r. odbyło się uroczyste spotkanie międzypokoleniowe z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w sali Pułtuskiej Biblioteki im. J. Lelewela, podczas której seniorzy wysłuchali części artystycznej przedstawionej przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Płocochowie. Na uroczystości wszyscy zaproszeni seniorzy i goście otrzymali słodki upominek- bułeczkę w kształcie serca z piekarni Pana Sławomira Białczaka.
W sobotę 21 stycznia 2012r. członkowie Klubu Srebrnego Wieku oraz zaproszeni goście spotkali się w Sali Maneż w Domu Polonii w Pułtusku na balu, który był podsumowaniem „Pułtuskiej Gali Seniora”. Obecni byli: Pan Henryk Kowalczyk poseł na Sejm RP, Pan Wojciech Dębski Burmistrz Miasta Pułtusk, Pani Jolanta Truszewska Kierownik Oddziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura- Placówka Zamiejscowa w Ciechanowie, Pani Ewa Domaszewicz Kierownik Dziennego Domu Pobytu w Legionowie, Pan Roman Biskupski przewodniczący stowarzyszenia w Legionowie, Pan Jerzy Rosa Dyrektor Domu Polonii w Pułtusku, Pani Agata Kołakowska Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku oraz pułtuscy dziennikarze.
Całe wydarzenie przez dwa dni obserwowali, filmowali i przeprowadzali wywiady dziennikarze telewizyjni przygotowując reportaż o seniorach na zlecenie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.
Zdjęcia i recenzje znajdują się na stronach internetowych pułtuskich gazet:
http://pultuszczak.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6860:daleko-od-staroci-niedaleko-mioci-&catid=226:nr4
http://pultuszczak.pl/galeria/thumbnails.php?album=441
http://www.pultusk24.pl/content/view/4383/1/
Zapraszam
Agata Kołakowska

Opublikował: Daniel Laskowski
Publikacja dnia: 25.01.2012

Dokument oglądany razy: 3679
« inne aktualności