RSS - otworzy się w nowym oknie
MOPS Pułtusk - strona główna Ogólnopolski Biuletyn Informacji Publicznej
To jest wersja archiwalna, wiadomość została skasowana: 14.02.2018 z powodu:
nieaktualne ogłoszenie

Zakończenie półkolonii letnich 2016

05.08.2016

uśmiechnięte słoneczkoKolejne półkolonie za nami!

Tegoroczne półkolonie dobiegły końca. Uczestnicy wakacyjnej przygody są bardzo szczęśliwi. Każdy dzień był inny. Podczas letniego wypoczynku dzieci mogły brać udział w grach i zabawach organizowanych w świetlicy przez organizatorów wypoczynku jak również w wycieczkach pieszych i autokarowych. Podczas wycieczek autokarowych dzieci mogły nauczyć się o zwyczajach i obrzędach sobótkowych w gosp. Agro - edukacyjnym w Wymysłach, przeżyć przygodę podczas oglądania filmu pt: "Bardzo fajny gigant", wyhasać się w Sali zabaw "KOLORADO" oraz na chwilę przenieść się do królestwa zwierząt w Cinema Parku - Kinie Interaktywnym.

Zostały zorganizowane także wycieczki piesze do Powiatowej Komendy Policji gdzie dzieci mogły zapoznać się z pracą policjanta , jej zaletami i niebezpieczeństwami, Straży Pożarnej -tam dzieci nauczyły się obsługiwania sprzętu strażackiego oraz Muzeum Regionalnego , w którym dzieci zgłębiły historię naszego miasta.

W każdym z tych miejsc dzieci zostały bardzo miło przyjmowani, za co serdecznie dziękujemy.

Byli zaproszeni goście ze Stacji Sanitarni - Epidemiologicznej w Pułtusku, Przedstawiciel Nadleśnictwa Pułtusk, oraz trener sportowy z Klubu Sportowego "SEMIRAMIDA", dzięki którym dzieci mogły nauczyć się jak prawidłowo odżywiać się latem, zapoznać się z życiem ptaków i zwierząt leśnych oraz zainspirować do uprawiania sportu.

Wszystkim gościom uczestnicy półkolonii letnich gorąco dziękują.

Podczas zajęć w świetlicy zostały zorganizowane konkursy plastyczne pt: "Bezpieczne zabawy latem", "Wakacje z rodziną", "Pomóż swojemu niepełnosprawnemu koledze", " Wakacje na półkoloniach", które będą rozstrzygnięte podczas pożegnania lata.
W trakcie półkolonii towarzyszyli dzieciom również wolontariusze z: Hiszpanii, Kolumbii, Finlandii oraz Grecji. Dzięki Nim, choć na chwilę dzieci mogły przenieść się do nieznanych nam dotąd zakątków, zapoznać z historią, kulturą, nauczyć piosenki oraz zabaw. Spotykając się z wolontariuszami dzieci mogły wziąć udział w pikniku, podczas którego zorganizowano dla nich zabawy sportowe, warsztaty z muzyką oraz malowanie twarzy, co okazało się hitem tego dnia.

Dzieci serdecznie dziękują za wspólnie spędzony czas.

Dzięki półkoloniom, jakie zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pułtusku dzieci mogły, choć na chwilę odetchnąć od codziennych obowiązków.
Uroczyste zakończenie półkolonii odbyło się 29 lipca 2016 roku w Sali świetlicy o godzinie 12.00 podczas, którego dzieci zaśpiewały pożegnalne piosenki oraz odbył się pokaz multimedialny w trakcie, którego rodzice i zaproszeni goście mogli zapoznać się bliżej z materiałem, jaki został zrealizowany podczas pracy z dziećmi.
Rodzice byli zadowoleni z opieki i atrakcji, jakie zostały przygotowane dla ich pociech.
Przed rozpoczęciem uroczystości Pani Dyrektor - Agata Kołakowska powitała zaproszonych gości: Pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Pułtusk - Romana Jankowskiego, który podarował dzieciom piękny kolorowy album, Panią Dyrektor Wolontariatu Pułtuskiego - Annę Pios, która gigantycznym lizakiem osłodziła dzieciom ostatni dzień na półkoloniach, przedstawicielkę Powiatowej Gazety Pułtuskiej oraz zgromadzonych rodziców oraz podziękowała za zaangażowanie i pracę Pani Ewie Kowalskiej - kierownik Placówki Wsparcia Dziennego oraz Agnieszce Byszewskiej - młodszemu wychowawcy w świetlicy "Słonecznikowa Brać".
Po zakończeniu uroczystości Pani Dyrektor - Agata Kołakowska wręczyła dzieciom upominki oraz dyplomy wzorowego kolonisty.

Cóż kochani do zobaczenia za rok.

plaża z napisem wrócę tu za rok

Opublikował: Daniel Laskowski
Publikacja dnia: 05.08.2016

Dokument oglądany razy: 1089
« inne aktualności