RSS - otworzy się w nowym oknie
MOPS Pułtusk - strona główna Ogólnopolski Biuletyn Informacji Publicznej

Wizyta w Teatrze Guliwer

21.10.2016

W ramach realizacji projektu „uczymy się kultury” dofinansowanego przez Bank Zachodni WBK (program Bank Dziecięcych Uśmiechów) dzieci z Palcówki Wsparcia Dziennego świetlicy „Słonecznikowa Brać” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku uczestniczyły w wyjeździe do Teatru „Guliwer” w Warszawie na przedstawienie pt: ”Królewna Logorea i Niedźwiedź”. Przed rozpoczęciem spektaklu dzieci zostały zapoznane z osobą Romualda Guliwera. Postać została przedstawiona jako lalka, którą uczestnicy wspólnie z aktorami mogli ożywić.
Podczas przedstawienia dzieci przeniosły się do świata magii, gdzie mogły dowiedzieć się , że nieostrożne używanie czarów może spowodować poważne konsekwencje tak jak się to stało w przypadku Królewny Logorei.
Spektakl w dość zabawny sposób mówi o poważnych sprawach. Sztuka, która opowiada historię ludzi uczących się przeżywać negatywne emocje takie jak: lęk, zazdrość czy smutek została napisana współczesnym językiem.
Zdaniem dzieci scenografia była kolorowa i wesoła a aktorzy wspaniale odgrywali swoje role. Przedstawienie zakończyło się happy- endem, w którym barwne kostiumy wprowadziły dzieci w bajkową aurę. Całe widowisko dopełniła rockowa muzyka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty w Teatrze Guliwer

Opublikował: Daniel Laskowski
Publikacja dnia: 21.10.2016

Dokument oglądany razy: 1589
« inne aktualności