RSS - otworzy się w nowym oknie
MOPS Pułtusk - strona główna Ogólnopolski Biuletyn Informacji Publicznej

Słonecznikowa Brać w restauracji domu weselnego NATALIA Pani Anny Kachel

12.10.2016

W ramach realizacji projektu „uczymy się kultury” dofinansowanego przez Bank Zachodni WBK (program Bank Dziecięcych Uśmiechów) dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego – świetlicy „Słonecznikowa brać” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku uczestniczyły w warsztatach zachowania się przy stole.
Lekcje prowadziła Pani Daria Lisiecka. Zajęcia zaczęły się od przedstawienia dzieciom podstawowych zasad nakrycia stołu, ułożenia sztućców, dzieci poznały rolę serwetki i sposoby jej składania. Chłopcy (co prawda na pewno o tym wiedzieli), ale przypomnieli sobie, że zawsze kobiety wchodzą pierwsze do restauracji. Dzieciaki poszerzyły wiedzę na temat historii kultury stołu. Uczestnicy zostali poczęstowani przystawką, obiadem i deserem, który konsumowali zgodnie z zasadami savoir vivre. Podczas warsztatów panowała miła, przyjazna atmosfera. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji na temat zachowania się przy stole, zadawały pytania, opowiadały czego dotychczas się nauczyli
w kwestii savoir vivre. Największą radość sprawił dzieciom deser, który był serwowany w postaci pysznych lodów z owocami. Na pożegnanie uczestnicy dostali kolorowe balony, które były miłym akcentem zakończenia piątkowego popołudnia. Celem naszego spotkania w restauracji było -przede wszystkim - pokazanie dzieciom jak należy zachowywać się kulturalnie przy stole. Lekcja, w której uczestniczyły zapadnie długo w ich pamięci i na pewno będzie przydatna w codziennym życiu.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z wizyty w Domu Weselnym "Natalia"

Opublikował: Daniel Laskowski
Publikacja dnia: 12.10.2016

Dokument oglądany razy: 1687
« inne aktualności