RSS - otworzy się w nowym oknie
MOPS Pułtusk - strona główna Ogólnopolski Biuletyn Informacji Publicznej

Instrukcja korzystania z BIP

Strona Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku składa się z :

  • nagłówka z wyszukiwarką treści;
  • menu przedmiotowego w lewej części strony;
  • pola publikacji treści na środku strony;

Poruszanie się po stronie umożliwia menu przedmiotowe umieszczone po lewej stronie ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Po kliknięciu na odnośnik z nazwą działu, rozwija się lista artykułów.

W górnej części strony, po prawej stronie umieszczone zostało narzędzie do zmiany rozmiarów czcionki używanej do wyświetlania strony (A A A). Jeżli obecny rozmiar jest niewystarczający a strona jest dla nas mało czytelna, możemy łatwo to zmienić wybierając odpowiednio większy rozmiar czcionki.

Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania umieszczone po lewej stronie w górnej części strony nad logo MOPS. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie kliknąć przycisk "Szukaj". W wyniku otrzymamy listę podstron, na których zawarta jest pożądana informacja. Pod menu przedmiotowym znajduje się odnosnik do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej.

Strona BIP MOPS w Pułtusku wyposażona jest w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest po kliknięciu w odnośnik "wersje archiwalne tej strony" znajdujący się pod każdą ze stron/podstron.

W menu przedmiotowym umieszczono łącze do modułu statystycznego BIP, który dostarcza informacji na temat liczby odwiedzin poszczególnych działów.

Po prawej stronie obok logo MOPS znajduje się logo biuletynu odsyłające do strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej, prowadzonej przez MSWiA - www.bip.gov.plOpublikował: Daniel Laskowski
Publikacja dnia: 27.03.2018
Autor: Daniel Laskowski
Dokument z dnia: 19.12.2011
Dokument oglądany razy: 3 943